Choose your language: SK | ENG | DE | RU | PL


 

Pianobeton w modyfikacji PBG 40, ze względu na swoją unikalną właściwość wyrównania jakiegokolwiek nierównego podłoża znalazł zastosowanie również przy wykonywaniu podłóg Centrum Handlowego MIRAGE w Żylinie. PBG 40 był zastosowany jako warstwa wyrównująca nierówności stropowych płyt żelbetonowych, na które był następnie położony samopoziomujący jastrych cementowy Cemflow 20 o grubości 50 mm.
 
Celem zastosowania samopoziomującego PBG 40 było zastosować najtańsze rozwiązanie dla przygotowania płaszczyzny pod położenie jastrychu i dzięki temu zabezpieczyć jego stałą grubość na całej powierzchni. Stała grubość jastrychu następnie przyniosła z sobą minimalizację ceny m2 całej podłogi jak również minimalizację tworzenia się niekontrolowanych pęknięć w jastrychu, realizowanym na tej budowie na ekstremalnie dużych powierzchniach.
 
Realizator:
Hastav Žilina s.r.o.
Całkowita powierzchnia podłóg z PBG 40:
18 591 m2
Całkowita objętość PBG 40:
233 m3
 
Ciekawostką jest, że PBG 40 był produkowany w urządzeniu MS 1000 z mleka cementowego, dostarczanego betoniarkami z pobliskiej betoniarni. Ten sposób minimalizuje wymagania co do powierzchni budowy oraz przyczynia się do obniżenia kosztów produkcji PBG 40.
 
Fotografie z realizacji można zobaczyć tutaj.

 

Dokumenty do pobrania:


KT_115_PBG_35-50.pdf
CMS system RoskaSoft © 2005-2010